MJESEC HRVATSKE KNJIGE
Autor: Lorna Velenik Žufić, 18. 11. 2015.

Ove godine tema Mjeseca Knjige  je  Svjetlost i tehnologije zasnovanih na svjetlu  zbog odluke  Opće skupštine UN-a koja je 2015. godinu proglasila Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu. Tim povodom naša knjižničarka Lorna Velenik-Žufić pokazala nam je primjere svjetskih knjižnica i kako one pomoću velikih prozora koriste što više vanjskog svjetla, ali poznato je kako ona više voli mrak i nadnaravna bića mraka, pa nam je predstavila i hrvatske narodne predaje skupljene u knjizi Joze Vrkića Hrvatske predaje . Saznali smo kako i gdje su hrvati  viđali vile i vještice, kako su izgledali hrvatski vukodlaci, kako nadmudriti vraga  i da se ne treba bojati duhova. Ove priče nisu strašne nego zabavne i šaljive. Pokazuju što sve narodna mašta može izmisliti.

Povodom Mjeseca knjiga našu su knjižnicu posjetili i vrtičanci  iz tarskog vrtića, što nas posebno veseli.

Pogledajte prezentaciju Zašto čitati knjige, Sanja Brčić, Sara Muminović

Priloženi dokumenti: