Dani zahvalnosti za kruh i plodove zemlje
Autor: Lorna Velenik Žufić, 19. 10. 2021.

Svake godine naša škola obilježava Dane kruha, a ove godine obilježili smo ih malo drugačije, bez našeg tradicionalnog okupljanja u holu škole kad nam je pjevao zbor i održavao se cijeli prigodni program.  Nekada se hodnicima naše škole širio neodoljivi miris kruha i krušnih proizvoda, ali vjeroučiteljica Ankica Tutiš pobrinula se da svejedno osjetimo ovaj poseban dan.  Mala grupa učenika je išla od razreda do razreda  i održala mali program. Kroz dijalog s učenicima ponovili su sastojke i istaknuli važnost kruha . Nakon programa redari tog razreda otišli su u kuhinju po kašetu kroasana koje je dobio svaki učenik u razredu. Na taj način obilježen je Dan kruha u školi  u Taru.

U Vabrigi su se učenici sa svojim učiteljicama okupili ispred škole. Svaki razred se predstavio s jednom točkom i na kraju su svi dobili po kroasan i zajedno blagovali.

U vrtiću su treći razredi također imali program. 3a pripremio je kratku recitaciju za 3b i  obrnuto, a zatim su i oni dobili kroasane i zajedno jeli (sve se to događalo vani, u dvorištu).

Hvala vjeroučiteljici Ankici što nam je organizirala ovaj prekrasan dan.