VOZI, VOZI, PEDALIRAJ...DO 1. MJESTA!
Autor: Amadea Draguzet, 19. 5. 2011.

U organizaciji Hrvatskog auto kluba i ove je godine organizirano natjecanje "Sigurno u prometu" za osnovne škole. Naši su učenici sudjelovali i na ovom županijskom natjecanju i naravno osvojili 1. mjesto kao i uvijek i to kao školska ekipa. Tu ekipu činili su: Filip Kramarić, Elena Licul, Sandi Radešić, Gea Brajković i Ivona Čabraja. Prva mjesta pojedinačno osvojili su Filip Kramarić i Elena Licul, a Sandi Radešić osvojio je treće mjesto.

Natjecanju je pristupilo pet škola, iz svake škole po četiri učenika. Za natjecanje su se pripremali od prilike mjesec dana i to uz vodstvo dva mentora, učitelja Ilije Babića i  ravnateljice Ružice Močibob. Natjecanje je održano u Hrvatskom auto klubu u Puli,  07.05.2011. u 17,00 sati. Osim praktičnog dijela tj. vožnje poligonom, natjecatelji su prethodno pristupili i teorijskom dijelu tj. morali su riješiti test od dvadeset i pet pitanja u dvadeset minuta, kao na pravom polaganju za vozačku dozvolu. Naši su nam natjecatelji i opisali kako je poligon izgledao tj. koje su sve teeeeške zadatke morali savladati. Treme je bilo, naravno, samo na početku, a onda bi nestalo svih i ostao bi samo bicikl, zadatak i koncentracija. Tako smo stekli četiri uspješna vozača od kojih će dvoje svoju vještinu pokazati i na državnom natjecanju "Sigurno u prometu". Čestitamo i učenicima i mentorima i želimo im uspješnu i sigurnu vožnju od sada pa do kraja vozačke karijere.