LAURUS NOBILIS POBJEDNICAMA I SPISATELJICAMA!
Autor: Amadea Draguzet, 10. 5. 2011.

Od antike pa do danas pobjednicima i pjesnicima, kao znak najveće počasti i slave darivao se lovorov vijenac i grančica. Ove je godine i pobjednica i spisateljica Nicole Zubin, okitila svoj spisateljski dar i našu školu nagradom Laurus nobilis za 2011.godinu.

Od antike pa do danas pobjednicima i pjesnicima, kao znak najveće počasti i slave darivao se lovorov vijenac i  grančica. Ove je godine i pobjednica i spisateljica, Nicole Zubin, okitila svoj spisateljski dar i našu školu nagradom Laurus nobilis za 2011. godinu.

Na natječaj ju je prijavila mentorica, učiteljica Melani Ivetić kojoj je ovo već druga nagrađena učenica u posljednjih godinu dana! Što drugo reći, nego da iza svakog literarno uspješnog učenika ipak, stoji kvalitetan mentor koji je prepoznao, usmjerio i razvio dar.  „Upijam blagu svjetlost zvijezde“ naslov je crtice koja nas upoznaje s razmišljanjima o životu kod onih koji u njega polako i sumnjičavo ulaze. Osim nagrađenog, naša je škola imala i jedan pohvaljeni rad učenice Dunje Kureljak pod naslovom „Tajna plave svjetlosti“ i mentorstvom učiteljice Stjepane Čumigaš.

Ni učiteljice, a ni učenice nisu do zadnjeg trena znale treba li se pripremiti za čitanje rada, jesu li pohvaljene ili nisu, jesu li među nagrađenima ili nisu. Time je više uzbuđenje i iznenađenje bilo na vrhuncu kada su proglašeni radovi i pobjednice. Još puno takvih iznenađenja, uzbuđenja, ushita i nadahnuća želimo im i dogodine,a do tada zasluženo mogu nositi svoj krunu Laurusa nobilisa.