POZNAJETE LI NEKOGA TKO JE DOBIO NAGRADU ZA ŽIVOTNO DJELO?
Autor: Amadea Draguzet, 19. 1. 2011.

Nagrada za životno djelo dodjeljuje se osobama koje su se istakle svojim radom i postignućima te na taj način razvojno unaprijedile područje kojim su se bavile. Te su osobe obilježile vrijeme u kojem su djelovale. Godišnje se dodjeljuju samo tri nagrade za životno djelo u pojedinom području. Nagrada se može dobiti iz područja umjetnosti, znanosti i sporta. Ima li ljepšeg načina da netko zaokruži svoj radni put nego upravo nagradom za životno djelo?!

Nagrada za životno djelo dodjeljuje se osobama  koje su se istakle svojim radom i postignućima te na taj način razvojno unaprijedile područje kojim su se bavile. Te su osobe obilježile vrijeme u kojem su djelovale. Godišnje se dodjeljuju samo tri nagrade za životno djelo u pojedinom području. Nagrada se može dobiti iz područja umjetnosti, znanosti i sporta.  Iz samog naziva nagrade, za životno djelo, proizlazi da je osoba posvetila veći dio svojeg života radu u tom području. Ima li ljepšeg načina da netko zaokruži svoj radni put nego upravo nagradom za životno djelo?

Sve prethodno navedeno vodi nas do ravnateljice naše škole Ružice Močibob. Naime, nakon trideset i jedne godine bavljenja kuglanjem  18.01.2011. godine uručena joj je Nagrada za životno djelo u sportu.  Kuglanjem se počela baviti 1979. godine kao igračica, a tijekom vremena postala je i trenerica ženskog kuglačkog kluba “Istra” Poreč. Na natjecanja je odlazila i kao igračica i kao trener i to diljem lijepe naše, a i u inozemstvo. Tako je 2007. godine sa svojom ekipom, sudjelovala na Europskom prvenstvu Europokal u Augsburgu u Njemačkoj. Tijekom trideset i jedne godine sakupilo se i zlatnih i srebrnih medalja koje je osvojila kao igračica. Neke od njih su prvo mjesto na pojedinačnom prvenstvu Istre 1981., 1985., 1987., a zaredale su se i nagrade za najboljeg sportskog radnika (1989. i 2000.) kao i nagrada za najuspješnijeg trenera Poreštine za 2005. i 2008. godinu.   Najvrijednije nagrade ipak su joj, kao i svakom prosvjetnom djelatniku, uspjesi njezinih igračica. Njezinu je nagradu potvrdila i nagrada njezine igračice  Marijane Liović koja je proglašena za najbolju sportašicu 2010. godine.

Čestitamo našoj ravnateljici uz želju da je uspjesi i dalje prate.