« Ožujak 2024 »

Di ča slaje zvoni
Autor: Lorna Velenik Žufić, 20. 5. 2019.

Povodom osnivanja Sabora  čakavskog pjesništva u svibnju 1969. u Žminju, Čakavski sabor krajem svibnja svake godine organizira Sabor čakavskog pjesništva. Cilj ove manifestacije je njegovanje čakavskog narječja i zavičajnosti. Osim što potiče kreativnost najmlađih čakavskih pjesnika okuplja i recitatore i dramske skupine. Ove godine 24. i 25. svibnja održati će se jubilarni 50. Sabor čakavskog pjesništva. Kao i svake godine Katedra Čakavskoga sabora raspisala je natječaj za dječje literarne radove pod nazivom „Di ča slaje zvoni“ za učenike osnovnih i srednjih škola. Radovi su morali biti pisani čakavskim narječjem, primjereni uzrastu i tematici bliskoj djeci i vremenu kako bi čakavsko narječje nadraslo granice prošlih vremena i tradicije uz koje ga vežemo. Na natječaj „ Di ča slaje zvoni „ pristigla su 142 rada iz 28 osnovnih i srednjih škola, a stručno povjerenstvo izdvojilo je 67 radova koji su uvršteni u zbirku „ Kako ča zvoni va Žminje 2019.“ . I naša škola poslala je radove učenika nižih razreda na ovaj natječaj, a posebno smo ponosni što je pozvana i naša učenica Laura Šolar sa svojom mentoricom Sabinom Blažević. Čestitamo učenici i mentorici.

Klikom na više pročitajte pjesmicu naše Laure.

LITO

DOŠLO NAN JE LITO