Jedan drugačiji nastavni dan
Autor: Lorna Velenik Žufić, 27. 3. 2018.

U ponedjeljak 26.ožujka svi učenici  viših razreda podijeljeni su u grupe i raspoređeni  po radionicama. Učiteljica Maja Pavličić održala je radionicu digitalne obrade fotografije u  informatičkoj učionici.  Vjeroučiteljica Ankica Tutiš organizirala je posjet domu za nezbrinutu djecu u Vodnjanu. Ona  je s učenicima danima pripremala poklone i čestitke za djecu u domu. Učiteljica  njemačkog jezika Tiana Orihovac organizirala je nastavu njemačkog jezika u nižim razredima uz pomoć sedmaša koji su taj dan bili pomoćnici u nastavi. U knjižnici je sa svojim učenicima učiteljica Adela Deković  radila na    e-Twinning projektu pod nazivom „ Kulturna baština mog kraja“. Najbolji matematičati su sa učiteljicom Tanjom Mihoković  krenuli u „Šetnju s dinosaurima“. Oni su mjerili otiske dinosaura na Lanterni i prema otiscima stopa računali visinu dinosaura. Učiteljice Daliborka Škofić i Valentina Milohanić  sa učenicima koji sudjeluju u projektu zavičajne nastave izrađivale su mali rječnik naziva odjeće, obuće i ostalih modnih dodataka. Razrednice osmaša Gordana Poropat-Alihodžić i Marta Rupenović pozvale su naše bivše učenike koji su sad srednjoškolci da predstavljaju svoje srednje škole i pomognu osmašima u odabiru buduće škole. Učenici koji pokazuju talent za likovnu umjetnost oslikavali su zidive škole u Vabrigi pod budnim okom učiteljice likovne kulture Marine Dželalija Jakominić. Spretne učenike okupio je učitelj tehničke kulture Ilija Babić i s njima radio sitne popravke po školi. Knjižničarka Lorna Velenik-Zufic uz pomoć učiteljice Kristine Dobrijević i učitelja Hrvoja Pajića odvela je petaše i dio šestaša na rimsko nalazište na Lorunu. Tamo su promatrali ostatke rimska vile i antičke tvornice amfora. Za učenike kojima učenje „zapinje“ pedagogica Marina Škopac i psihologica Milena Banko uz pomoć učiteljica Radmile Deutsch, Klaudije Mirjanić i  Dunje Rakarić odradile su grupu poticajne nastave. Iako taj dan nije održana nastava zaista se mnogo toga naučilo.