SOLIDARNOST NA DJELU
Autor: Amadea Draguzet, 22. 10. 2010.

Intervjuirali smo najsolidarniju učiteljicu na djelu, učiteljicu  Martu Rupenović, i evo što smo otkrili.

Solidarnost na djelu

Intervjuirali smo najsolidarniju učiteljicu na djelu, učiteljicu Martu Rupenović, i evo što smo otkrili.

1. Što je to akcija „Solidarnost na dijelu“?

To je akcija koja se organizira jednom godišnje i na taj se način  prikupljaju financijska sredstva za pomoć onima kojima je to najpotrebnije.

2. Koliko dugo se time bavite?

Unutar naše škole već četiri godine vodim pomladak Crvenog križa.

3. Zašto ste to izabrali?

Zato što se volim baviti humanitarnim djelima.

4.Da li trebate puno čitati o tome?

Treba čitati dosta, ali kada se održavaju školska natjecanja učenici moraju čitati više.

5.Na kojim sve područjima radite ?

Uglavnom radim na prikupljanju financijskih sredstava,hrane,odjeće i u raznim drugim akcijama.

6. Gdje se nalazi centrala Crvenog križa?

U Zagrebu, naravno .

7.Kada je održana akcija Solidarnost na djelu?

Dana 14.10.2010. održana je sabirna akcija na mjesnoj razini pod nazivom Pomozimo onima kojima je to najpotrebnije. U toj akciji sudjelovali su i učenici naše škole koji su prodavali bonove lokalnom stanovništvu, a akcija je provedena i unutar škole. Akcija je trajala od 14. do 19. listopada na području Tara, Vabrige i obližnjih mjesta. Zahvaljujući trudu naših učenika prikupljeno je i više od očekivanog.

Osim toga trenutno sudjelujemo u prikupljanju sredstava za jednu bolesnu djevojčicu kojoj je neophodna operacija. Akcija se zove Za malu vilu Maju i do sada smo prikupili oko pet tisuća kuna.

Zahvaljujemo učiteljici Marti i želimo joj puno uspjeha u daljnjem radu.

Učenici novinarske skupine