Put u središte Zemlje učenika naše Škole
Autor: Lorna Velenik Žufić, 27. 11. 2017.

Učiteljica matematike Tanja Mihoković  organizirala je izlet u Postojnsku jamu i Predjamski grad u Sloveniji. Izletu su se mogli pridružiti svi učenici viših razreda koiji su to htjeli. U subotu 25. studenoga 2017. na izlet je krenulo 58 djece, a osim učiteljice Tanje Mihoković  pratile su ih još tri učiteljice : Klaudija Mirjanić, Adela Deković i Radmila Deutsch.  Još veće veselje već veselih učenika izazvao je autobus na kat u kojem su se dva sata vozili do Postojne. Djeca su se lijepo družila međusobno ali i sa šoferom i vodičem Gregorom.  Posjetili su interaktivnu izložbu „Expo“ gdje su saznali mnoge zanimljivosti o špiljama i kršu.  U vivariju su vidjeli  endem- čovječju ribicu te ostale životinjske vrste koje su pronađene životu u ovoj najpoznatijoj jami Slovenije.  Vozili su es vlakićem kroz Postojnsku jamu.  Predjamski grad je dvorac uklesan u kamenu.  Izvana je veličanstven , ali unutra nije tako raskošno opremljen. Lutke veličine čovjeka koje predstavljaju stanovnike dvorca ostavljaju malo jezovit  dojam. Izlet je bio zanimljiv, zabavan i poučan.

Slike pogledajte u foto -galeriji