« Ožujak 2024 »

Volonterka Jadranka
Autor: Lorna Velenik Žufić, 8. 6. 2017.

Dana 6. lipnja 2017. u našoj je školi gostovala naša poznata tarska volonterka gospođa Jadranka Radojković. Marljiva, srdačna, jaka duhom i voljom godinama pomaže i daje svoje srce i dušu za potrebite. U našoj je školi došla predstaviti volontiranje kako bi petaše i šestaše osvijestila za uključivanje u rad Crvenog križa ili volontiranje. Ujedno je i dobitnica prestižnih nagrada na razini Republike Hrvatske i to sve u čast svog neumornog pomaganja i raspoloživosti tijekom cijelog dana, svaki dan.

Navedeno se predavanje održalo u sklopu projekta OŠ Tar-Vabriga pod nazivom 'Ja volonter', a koji vode učiteljice Tiana Orihovac, Adela Deković i Marta Rupenović.

Klikom na više pročitajte još o našoj gošći i njenom zanimljivom iskustvu.

Bilo je riječi o dirljivom životnom putu volontiranja gospođe Jadranke, o njezinim iskustvima, radu i uspjehu. Učenici su pozorno slušali i zanimljivim pitanjima iskazali svoju duboku suosjećajnost i interes za pomaganjem drugima.

U našoj školi se trenutno volontira sakupljanjem potrepština i hrane za azil za pse HappyEnd pokraj Pazina koji ćemo idući tjedan i posjetiti. Ujedno redovito svake godine sudjelujemo u akciji 'Solidarnost na djelu', a skuplja se i članarina Crvenog križa. Crveni križ na lokalnoj razini (Tar) i općinskoj razini (Poreč) sudjeluje u ostvarenjima naše škole i održava razna predavanja te organizira i natjecanje Podmlatka Crvenog križa koji već dugo postoji u našoj školi. Samim tim potaknulo se djecu da se priključe radu istog, ako ništa drugo barem pomaganju potrebitima u svojoj bližoj okolici (bolesnom starcu, napuštenoj životinji, prijatelju iz razreda).

Nakon srčanog izlaganja naše volonterke napravili smo zajedničku fotografiju, a gospođa Jadranka je djeci u ime Crvenog križa podijelila kemijske olovke s natpisom Crvenog križa u znak sjećanja na zajedničko druženje te kao daljnji poticaj na humanost i solidarnost. Za kraj su djeca iznijela svoje želje gospođi koja im je današnjim predavanjem otvorila oči i srce za pomoć drugome. Njihove želje su:

Marija: Želim da svi ovi ljudi kojima ste pomogli jednog dana pomognu Vama.

Andrea: Želim da ovih 25 godina koliko ste pomagali barem toliko još i poživite.

I mi joj želimo još puno godina zdravlja, sreće i pomaganja kako bi nastavila imati ispunjeno srce onim najvrijednijim; davanjem sebe za drugoga.

Marta Rupenović, voditelj Podmlatka Crvenog križa OŠ Tar-Vabriga