Festival matematike u Puli
Autor: Lorna Velenik Žufić, 16. 5. 2017.

Matematika je glavna boljka mnogih učenika, ali ima u našoj školi mnogo učenika koji se nimalo ne boje matematike.  Oni su u petak  5. svibnja  2017. krenuli u Pulu na Festival  matematike.  Bilo je tu predstavnika svih razreda od trećeg do osmog. Napunili smo i jedan manji  autobus. Prije polaska pozdravila ih je i poželjela im sreću naša ravnateljica Andrea Baksa, a pratile su ih učiteljice nižih razreda Anamarija Kodnik- Circota, Karmen Kureljak i učiteljica matematike Tanja Mihoković.  U kategoriji Piko natjecali su se Goja Alihodžić i Eva Barbara Janko iz trećeg razreda i Ivor Deković  i Tena Mihoković iz četvrtog razreda. U kategoriji Mikro natjecali su se  Anabel Rudan, Andrea  Circota, Mateo Dedić i Raul Romano iz petog razreda i Valentina Kodan, Manuel Mamuzić , Anči Mirjanić i Roko Milić iz šestog razreda. Sedmaši i osmaši koji su se natjecali u kategoriji Mega bili su Mihael Žipovski, Melani  Koprivanac, Lara Stranić, Lara Stojnić , Adrian Čekić, Leon Lucas Pranić, Andrea Mirjanić i Nensi Sokolović. Kategorija Giga rezervirana je za srednjoškolce. Nakon mozganja i rješavanja zadataka iz matematike počastili su nas pizzom. Najveće  iznenađenje bio je susret s glazbenikom Akijem Rahimovskim u Hotelu Histrija gdje se održavao Festival matematike. Aki se i slikao s našim učenicima.

Slike naših matematičara pogledajte u foto-galeriji.