VESELI DANI DJEČJEG TJEDNA
Autor: Amadea Draguzet, 12. 10. 2010.

U sklopu programa povodom Dječjeg tjedna koji se obilježava od 4.10-8.10. učenici ˝OŠ Tar-Vabriga˝ posjetili su Dom za stare i nemoćne u Poreču.

Susret je organiziran u sklopu Akcije Crvenog križa čiji je voditelj učiteljica Marta Rupenović. Učenici su se marljivo pripremali za taj dan kako bi starijim osobama donijeli veselje. Dočekani su sa oduševljenjem, a nakon prvih taktova pjesama koje su uz pratnju gitare Bogdana Fabrisa, učitelja glazbene kulture, odpjevali učenici radost je zračila sa svih lica. Pored recitacije i pjesme bilo je i sviranja koje je mnoge podiglo na noge. Plesalo se i pjevalo…U znak sjećanja na ovaj susret korisnicima Doma podijeljeno je ručno izrađeno cvijeće od papira. Oni su također uručili prigodne darove učenicima, radove svojih kreativnih radionica. Radost je bila obostrana tako da su izražene želje za ponovnim susretom.

Ankica Tutiš