Škole u srcu zavičaja
Autor: Lorna Velenik Žufić, 10. 5. 2017.

Dana 28.04.2017. u OŠ Vladimira Nazora u Vrsaru, održana je prezentacija projekata zavičajne nastave „Škole u srcu zavičaja“. Cijelu školsku godinu učitelji i učenici radili su na projektima kojima su htjeli pokazati osobitosti i tradiciju svog kraja. Sudjelovala je 31 osnovna škola iz raznih krajeva Istre, zato se jako istaknula raznolikost i bogatstvo našeg zavičaja. U školskoj dvorani bili su postavljeni štandovi i panoi na kojima su bili izloženi učenički radovi, a svaka je škola imala tri minute za predstavljanje svog projekta. Našu školu su predstavljali učenici : Lina Palma, Lina Cukrov, Mihael Žipovski, Natalia Ćorić te učiteljica Sabina Blažević koja je bila i glavna koordinatorica ovog projekta.. Naša škola predstavila se power point prezentacijom i spotom „Tutti xe bravi come i mravi“. Više o našem spotu i o tome tko je sve zaslužan za njegovo stvaranje čitajte klikom na HIMNA na izborniku koji se nalazi na lijevoj strani naše naslovnice, tada će vam se ispod toga otvoriti Tutti že bravi come gli mravi. Ovom prilikom još jednom čestitamo učitelju glazbene kulture Bogdanu Fabrisu,učiteljici Sabini Blažević, zboru ,folkloru,autorima teksta  četvrtašicama Ivani Sluganović i Sofiji Selar,te petašima Matteu Stojniću, Mateu Dediću, Alenu Kodniku, Leu Hatmanu  i Raulu Romanovu i svima koji su sudjelovali u nastanku spota.

Spot pogledajte klikom ovdje