« Ožujak 2024 »

VAŽNA OBAVIJEST ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA BESPLATNU MARENDU!
Autor: Klaudija Jehnić, 6. 9. 2016.

POŠTOVANI RODITELJI,

U SVRHU OSTVARIVANJA PRAVA NA BESPLATNU MARENDU KOJU OVE ŠKOLSKE GODINE OSIGURAVA ZAKLADA „HRVATSKA ZA DJECU“ POZIVAMO VAS DA ŠTO HITNIJE A NAJKASNIJE DO 13.09.2016. DOSTAVITE U TAJNIŠTVU ŠKOLE SLIJEDEĆU DOKAZNU DOKUMENTACIJU:

1. tiskana ili elektronička preslika Djetetovog Rodnog lista (ne može biti starija od šest mjeseci) kad dijete živi s roditeljima, tj. preslika Rješenja o skrbništvu (donosi nadležni CZSS ili nadležni sud) kad dijete živi kod zakonskog skrbnika, tj. preslika Rješenja o posvojiteljstvu (donosi nadležni CZSS), tj. preslika Odluke nadležnog CZZS ili Odluke nadležnog suda u izvanparničnom postupku kad dijete živi kod udomitelja (donosi nadležni CZSS ili nadležni sud), a pri čemu elektronička preslika podrazumijeva ispis iz sustava e-građani;

2. tiskana ili elektronička preslika Domovnice (može biti starija od šest mjeseci) za Dijete i/ili jednog od roditelja (odnosno jednog od zakonskih skrbnika, posvojitelja ili udomitelja) hrvatskog državljanina, a pri čemu elektronička preslika podrazumijeva ispis iz sustava e-građani;

3.

3.1. potvrda o nezaposlenosti i trajanju nezaposlenosti za one članove zajedničkog kućanstva koji su nezaposleni (izdaje Hrvatski zavod za zapošljavanje);

3.2. potvrda o visini mirovine (sa zaštitnim i drugim dodacima na mirovinu), odnosno naknade mirovine ostvarene u prethodnoj kalendarskoj godini, za one članove zajedničkog kućanstva koji su umirovljenici, odnosno koji ostvaruju naknadu mirovine (izdaje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje prema mjestu   prebivališta);

3.3. potvrda o visini isplaćene naknade plaće za bolovanje te rodiljnih i roditeljskih     potpora u tijeku prethodne kalendarske godine za one članove zajedničkog            kućanstva koji su ostvarili prihod po osnovi naknade plaće za bolovanje od            HZZO te rodiljnih i roditeljskih potpora (izdaje Hrvatski zavod za zdravstveno            osiguranje prema mjestu prebivališta).

3.4. Dokaz o visini ostvarenih neto dohodaka i drugih dohodaka za razdoblje od         01.01.2016.-31.08.2016. za svakog pojedinog člana zajedničkog kućanstva starijeg od 15 (petnaest) godina, zajedno sa svim dostupnim dokazima takvih dohodaka (npr. platne liste, IP obrasci, potvrde poslodavca, potvrde Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, potvrde Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje).

U PRILOGU OBJAVLJUJEMO  IZVADAK IZ UGOVORA  O DODJELI FINANCIJSKIH SREDSTAVA KOJEG JE SA ZAKLADOM „HRVATSKA ZA DJECU“ POTPISALA ISTARSKA ŽUPANIJA KAO KORISNIK I TU MOŽETE VIDJETI KRITERIJE ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA BESPLATNU MARENDU (ČLANAK 3. PODČLANAK 3.2.)

IZJAVE KOJE SE TRAŽE (NAVEDENE U IZVATKU) ISPUNITI ĆE  SE I POTPISATI  NAKNADNO (KAD IH DOBIJEMO OD STRANE ZAKLADE)

Zamjenik ravnatelja:

U Taru, 06. rujna 2016.                                               Marina Škopac

U PRILOGU SE NALAZE I IZJAVE KOJE RODITELJI POTPISUJU I DOSTAVLJAJU TAKOĐER U TAJNIŠTVU ŠKOLE....