« Ožujak 2024 »

Škole u srcu zavičaja
Autor: Lorna Velenik Žufić, 17. 5. 2016.

Cijelu školsku godinu učiteljica povijesti Valentina Gržinić sa učenicima viših razreda i učiteljica Sabina Blažević sa učenicima nižih razreda marljivo rade na projektu „Zavičajnost“.  U petak 06. svibnja  napokon su mogli pokazati plodove svog truda u Pazinu u Spomen domu na  prezentaciji projekta zavičajne nastave pod nazivom „Škole u srcu zavičaja“. Ovaj projekt se provodi u sklopu projekta Istarske županije ,,Institucionalizacija zavičajne nastave u Istarskoj županiji''. U holu Spomen doma bili su postavljeni punktovi na kojima su se škole predstavile. Održana su i predavanja o jezičnoj slici Istre i o Istrovenetskom nasljeđu. Nakon predavanja uslijedio je zanimljiv kulturno-umjetnički program koji je započeo hrvatskom i istarskom himnom, a nastavio se svirkom na sopelama, čakavskim recitacijama i dramsko –scenskom igrom. Svaka škola predstavila je svoj projekt vezan uz zavičajnost. Naša škola izložila je plakate, literarne radove, makete kažuna i  Aleje glagoljaša.  Posebno smo ponosni  na „ Zavičajnu slovaricu“ koju  su izradili i nacrtali učenici od 1. do 3.  sa učiteljicom  Sabinom Blažević i na „Zavičajni rječnik“ koji su izradili učenici viših razreda sa učiteljicom Valentinom  Gržinić. Izložba je bila otvorena za javnost do 13. svibnja 2016. Čestitamo.