Valentinovo
Autor: Lorna Velenik Žufić, 12. 2. 2016.

Maškare su potjerale zimu, voćke već pupaju, osjeća se miris proljeća u zraku, a s proljećem stiže i zaljubljenost. Tako se i naša škola sva zacrvenila. Bijele i plave pahulje koje su do sad ukrašavale školu zamijenila su crvena srca. Na svakom srcu su i ljubavne poruke. Sve je to zasluga vjeroučiteljice Ankice Tutiš i njenih „Kreativnih humanitarki“.
U hodniku škole ponovo je osvanula i kutija u obliku srca za ljubavna pisma. Ljubavna pisma pišite ako ste zaljubljeni ili ako vam se netko sviđa, ako ne nikom ništa. Možda slijedeće Valentinovo....

U ponedjeljak nakon Valentinova okupili su se učenici od 4. do 8. razreda u holu škole da saznaju sudbinu pisama ubačenih u  „ Ljubavni sandučić“. Tom prilikom ravnateljica škole Andrea Baksa čestitala je imendan svim Valentinama i Valentinima u školi. Komisija sastavljena od učiteljice hrvatskog Gordane, pedagoginje Marine i knjižničarke Lorne pročitala je sva pisma. Sve neuredne, neprimjerene poruke i pisane na malim papirićima  diskvalificirane su. Nažalost diskvalificirane su i sve poruke koje su sadržavale izraze zahvalnosti za prijateljstvo iako su mnoge bile veoma lijepe. Najboljim ljubavnim pismom proglašeno je pismo učenice četvrtog razreda N.S. Bravo N.S.!

Neke od naših učenica plešu uoči Valentinova sa porečkom  skupinom „USB“, pa ih možete pogledati u subotu 13.02.2016 u Kazalištu Poreč.