Predstavljanje „PoZiCe“
Autor: Lorna Velenik Žufić, 3. 2. 2016.

U srijedu 27.01.2016. okupili  su se nagrađeni učenici,njihovi mentori i predstavnici škola  u odjelu za djecu  Gradske knjižnice Poreč na predstavljanju knjige „PoZiCa“. PoZiCa je zbornik literarnih i likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola prijateljskih gradova Poreča, Zaboka i Crikvenice. Inicijativu je pokrenuo grad Poreč 1997. Godine. Zbirka je dobila naziv po prvim glasovima imena gradova. PoZiCa se sastoji od tri cjeline , a svaka predstavlja najuspješnije učeničke literarne i likovne radove u protekloj školskoj godini pojedinog grada. U Poreču se literarni  radovi odabiru na natječaju Laurus Nobilis (hrvatski i talijanski jezik). Ponosni smo što su u „PoZiCi“ objavljeni i radovi naših učenika. Pohvaljen je literarni rad „ Barba Čano i orko“ Davora Žufića koji je napisao dok je pohađao osmi razred naše škole i likovni radovi Sare i Matee Saršon koje su također išle u osmi razred. Objavljeni su i likovni radovi naših učenica Ane Jurilj iz  8.a i Line Cukrov iz 7.a.

Predstavljanje „PoZiCe“ označava i početak natječaja za nagradu“ Laurus Nobilis“ za izvorno prozno djelo, a u našoj školi već ima kandidata za ovaj natječaj pa se i dogodine nadamo nagradama i pohvalama.