Obavijest učenicima i roditeljima za utorak, 06.10.2015.!
Autor: Klaudija Jehnić, 3. 10. 2015.

OBAVIJEST RODITELJIMA!

U utorak, 06. listopada 2015. godine, učenici OŠ Tar-Vabriga provest će dan na terenskoj nastavi, na tzv. integriranom nastavnom danu.

• Tako će učenici prvih, drugog i trećeg razreda boraviti u prirodi te se upoznati s promjenama koje nastupaju dolaskom jeseni, tzv. „Pozdrav jeseni“.
  • Četvrti razred posjetit će Štanciju Špin i upoznati se s procesom proizvodnje sira na obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu.
  • Peti razredi odlaze u Poreč posjetiti meteorološku stanicu, Institut za poljoprivredu i turizam, Porečko kazalište, Gradsku knjižnicu i stari dio grada Poreča (Peterokutna kula, stara ulica Decumanus, Zavičajni muzej Poreštine, Eufrazijeva bazilika, Neptunov hram).
  • Šesti razredi odradit će terensku nastavu na Antenalu na rijeci Mirni s ciljem upoznavanja, promatranja i istraživanja staništa rijeke Mirne, koja je specifična po svojem položaju, boćatoj vodi, bogatstvu životne zajednice te bioraznolikosti koja se odnosi na svijet ptica. Zbog toga se ovo područje proglašava zaštićenim ornitološkim rezervatom.
  • Sedmi razredi pješačit će putovima Parenzane. Najprije će stati u Vižinadi i poslušati izlaganje o povijesti Vižinade, parnom stroju i lokomotivi, a zatim krenuti za Oprtalj gdje će slušati predavanje o Parenzani nekad i danas. Od Oprtlja do Završja pješačit će biciklističkom stazom i vratiti se autobusom u Tar.
  • Osmi razredi odlaze u Roč i Hum s ciljem upoznavanja povijesti hrvatskog jezika, povijesti glagoljaštva u Istri te crkvene kulturne baštine. U Roču će posjetiti tri crkve (Sv. Bartola, Sv. Roka i Sv. Antuna) i tiskaru (tiskarski stroj), a u Humu prošetati Alejom glagoljaša.

Terenska nastava održat će se od 8:00 do 14:00 sati, tako da se u autobusnom prijevozu ništa ne mijenja. Cijena autobusnog prijevoza učenika od 5. do 8. razreda iznosi 20 kn po učeniku. Djeca koja se hrane u školi dobit će sendvič, vodu i voćku, a oni koji se ne hrane neka od kuće ponesu sendvič, a vodu i voćku dobit će od škole. Isto tako, molimo da obučete djecu sukladno s prognoziranim vremenskim prilikama.