Završni izlet osmaša po Dalnmaciji
Autor: Maja Pavličić, 4. 5. 2007.

U petak 27. travnja osmaši krenuli su na izlet u Dubrovnik.
Kako su se proveli? - doznajte ovdje

Naš završni izlet

U petak, 27. travnja, mi, učenici 8.a i 8.b razreda, rano u jutro u šest sati smjestili smo se u bus i krenuli na dugoočekivani završni izlet. Iako nismo planirali posjetiti Zadar, on je bio prvi grad kojim smo prošetali. U Zadru smo posjetili crkvu sv. Donata i još neke znamenitosti toga grada, a poslije dobili malo slobodnog vremena. zatim smo krenuli prema NP Krka. Na slapovima Krke nas je kiša malo okupala, ali se uskoro pojavilo sunce. Nakon slapova Krke na redu je bio Šibenik. Njime smo samo prošetali i pogledalj katedralu sv. Jakova. A onda brzo krenuli prema hotelu "Zagreb" u Splitu. Tamo smo se smjestili u svoje sobe i otišli na večeru. Nakon večere, kako bi nam brže prošlo vrijeme, otišli smo prošetati Splitom. Nakon otprilike sat i pol šetanja, vratili smo se u hotel i otišli na "spavanje". Naravno da se tu noć nitko nije naspavao, pa smo svi drugoga dana izgledali katastrofalno! Drugo jutro, oko osam sati, trebali smo se s koferima skupiti ispred busa. Spremili smo svoje kofere u bus i krenuli na doručak. Nakon doručka otišli smo u split i čekali vodičkinju. Umorni, šetali smo podrumima Dioklecijanove palače i još jednom prošetali Splitom, a onda se uputili na Poljud. Naravno, na Poljudu je bilo puno zanimljivije nego u Dioklecijanovoj palači, crkvi sv. Donata, itd. Zatim smo otišli na ručak u hotel. Nakon ručka uputili smo se u Neum, i taqmo obavili shopping. Onda smo se zaustavili u Arboretumu Trsteno koji je osnovan 1948. godine na posjedu dubrovačke plemićke obitelji Gučetić-Gozze. Ali ga nismo mogli razgledati jer je bio zatvoren, tako da smo ga ostavili za posljednji dan. Zatin smo stigli u Dubrovnik uhotel "Župa". Smjestili smo se u sobe i otišli na večeru. Nakon večere slijedilo je pripremanje za disko. Oko 21 sat  i 30 minuta  okupili smo se na hodniku i krenuli prema disku i ostali do kasno. Bilo nam je super. Skakali smo, pjevali, zezali se, a najviše plesali. Nakon što smo se vratili u hotel, još malo smo se mogli zabavljati, a onda ići spavati ili gledati TV. Naravno da smo se i treći tan osjećali kao i drugi - grozno. Bili smo pospani i jedva smo stajali na nogama. Doručkovali smo i krenuli u razgledavanje Dubrovnika. prošetali smo Stradunom i sačekali vodičkinju. Pogledali smo crkvu sv. Vlaha i prošetali Dubrovačkim zidinama dugim čak 2 km. Nakon toga imali smo dva slobodna sata a poslije toga otišli na ručak. Vratili smo se u hotel i bili slobodni još dva sata. Predvečer smo otišli do Cavtata , prošetali gradom, dobili još nešto slobodnog vremena pa smo krenuli u hotel na večeru.Nakon večere organizirali smo si pidžama party. Bilo je vrlo zanimljivo sve dok nisu došle učiteljice i otjerale nas na spavanje. Četvrti dan morali smo ustati u šest sati kako bi se stigli spremiti i očistiti sobe. Stavili smo svoje kofere u bus i otišli na doručak. Nakon doručka, posjetili smo Arboretum Trsteno, svratili do Neuma, prošetali gradom Trogirom, u Splitu smo ručali i malo se odmorili. A onda krenuli za Istru. Po putu smo još nekoliko puta stali kako bismo se odmorili te navečer, oko jedanaest stigli na mjesto s kojeg smo i krenuli. ispred OŠ Tar-Vabriga dočekali su nas roditelji. Sljedećeg dana ostali smo kod kuće kako bismo se odmorili. Sada možemo samo reći da nam je bilo ludo i nezaboravno!

Autor: Snježana Bošković

Prepisao: Alen Perčić