Predstava "Rođenje"
Autor: Maja Pavličić, 26. 11. 2013.

Dana 21. studenog 2013. godine, održana je predstava ˝Rođenje˝ u prostorijama talijanske zajednice.

Monodrama održana je za učenike sedmih i osmih razreda Osnovne škole Tar-Vabrige. Odglumio ju je Dražen Šivak koji je još i glumio u raznim kazališnim i televizijskim djelima kao što je film Jozef. S oduševljenjem i smijehom učenici su slušali priču ˝Dobro stablo˝ od spisatelja Shela Silverstinea. Nakon toga počela je priča o rođenju. Ni u jednom trenutku nije bilo dosadno.-kažu učenici. Predstava je bila u sklopu projekta THEARTO koju je sam Šivak osnovao zajedno sa Zijahom A. Sokolovićem tim projektom djecu se kroz umjetnost glume obrazuje i educira. Projekt je također pokrenut u susjednoj državi Mađarskoj. Predstava traje jedan školski sat zabave smijeha i obrazovanja. Povodom svojeg jubilarnog 401. nastupa pružio nam je mogućnost da postavimo pitanja u vezi svijeta glume. Glumca smo ispratili gromoglasnim pljeskom i pohvalama.

Sve u svemu ,ništa u ničemu bilo nam je dobro.

Filip Kramarić 8.b