Izvješće o akciji „Solidarnost na djelu“ 2013.
Autor: Maja Pavličić, 11. 10. 2013.

U četvrtak 10. listopada 2013. održana je još jedna vrlo uspješna akcija „Solidarnost na djelu“ na mjesnoj razini u kojoj su dobrovoljno sudjelovali i učenici naše škole. Ukupno 22 učenika bilo je uključeno u akciju prodaje novčanih bonova po kućama (područje Tara, Vabrige, Frate i Perci) i to od 6. do 8. razreda.

Najprije smo se sastali u 15 h u prostoru Crvenog križa u Taru gdje su uslijedili dogovori i pripreme o prodaji bonova i ostalim aktivnostima. Dane su im upute o pravilima provođenja akcije, a zatim su učenici su podijeljeni u skupine. Određeni su voditelji ekipa i dana su im zaduženja.Učenici su u vrlo kratkom roku prodali sve bonove i sakupili čak i više novca od očekivanog. Ostali su članovi Crvenog križa Tar-Vabrige bili tijekom akcije u prostorijama Crvenog križa s ciljem pomaganja oko sakupljanja odjeće, dočeka djece pri povratku s terena i sl. Za rad s djecom bila je zadužena učiteljica Marta Rupenović. Akcija je u potpunosti završena oko 18,30 h nakon primitka sakupljenih novčanih i materijalnih sredstava te predaje istih u Crveni križ Poreč. Po završetku smo se svi zajedno počastili i malo družili čime je ova akcija pridonijela i razvijanju tolerancije, pomoći i suradnje među djecom.

Kao i svake godine učenici su s velikim oduševljenjem okončali i ovu akciju uz  izrazitu dobru volju. Uz pohvale voditeljice Crvenog križa Tar-Vabriga gđe. Jadranke Radojković učiteljica Marta Rupenović (voditelj Podmlatka Crvenog križa Osnovne škole Tar-Vabriga) može samo izraziti riječi ponosa i zadovoljstva za provedenu akciju.

Izvor: Pomladak Crvenog križa