Nezaboravni izlet osmih razreda
Autor: Lorna Velenik Žufić, 4. 5. 2022.

Nenaspavani od uzbuđenja što krećemo na izlet, ustali smo iz kreveta. Na našu sreću, nismo se morali dizati ranije nego obično. Krenuli smo u osam ujutro. Čim smo došli na školsko dvorište osjećalo se uzbuđenje i nestrpljenje.

Krenuli smo u našu malu avanturu. U Kamačniku je bilo puno blata, ali nasreću nitko nije pao. Bilo je predivno. Priroda je bila božanstvena. Nakon šetnje Kamačnikom išli smo u McDonald's i najeli se. Nakon kratke vožnje, došli smo u akvarij slatkovodnih riba u Karlovcu. Tamo nam je vodičkinja pokazala zanimljive ribe. Nakon toga smo došli u pansion Danica. Tamo su nas dočekali druželjubivi domaćini. Drugi dan smo imali vremena za igranje biljara, stolnog tenisa, stolnog nogometa i drugih igri. Nakon toga smo išli u Plitvice gdje smo bili oduševljeni prirodom. Plitvička jezera su bila predivna. Hodali smo, saznali puno novih informacija i vozili se brodom. Vidjeli smo predivne Rastoke i divili im se.

Treći dan smo išli u Memorijalni centar „Nikola Tesla“ i Ivaninu kuću bajki. Na povratku smo glasno pjevali i bili tužni što se uskoro rastajemo, ali i sretni jer je ovo bilo jedno nezaboravljivo iskustvo.

Sara Sekuloski i Eva Barbara Janko

Slike s izleta osmaša pogledajte u našoj foto-galeriji