Humanitarna akcija za Ukrajinu
Autor: Lorna Velenik Žufić, 25. 3. 2022.

Naša škola oduvijek surađuje s Crvenim križem Poreč i rado sudjelujemo u humanitarnim akcijama, te kada je na web stranicama objavljen popis namirnica koje se mogu donirati za izbjeglice iz Ukrajine, bilo je sigurno da ćemo se odazvati. Inicijativa je potekla od učiteljice Helene Škutin Matijaš, a ravnateljica Andrea Baksa oduševljeno ju je podržala. Učiteljica Marta Rupenović , koja i inače surađuje s Crvenim križem, pomogla je u pri provedbi ove akcije. Sakupljala se hrana i higijenske potrepštine prema popisu traženih artikala. Humanitarna akcija za izbjeglice iz Ukrajine provodila se na razini cijele škole od 14. do 18.3.2022. Naši učenici su se velikodušno odazvali ovom pozivu za pomoć, te se mnogo potrepština skupilo u kratkom roku. Djelatnice CK Poreč došle su po skupljene namirnice, a učenici su pomagali pri ukrcaju. Veliko hvala razrednicima, učiteljima, djeci, roditeljima i svima koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji.