Priredba povodom Dana škole
Autor: Lorna Velenik Žufić, 13. 6. 2019.

Nekoliko dana prije završetka nastave svečano smo se oprostili I s ovom školskom godinom. U srijedu 12. lipnja 2019. održana je na školskom igralištu završna priredba povodom Dana škole.  Osmašica Marija Šantor istakla se svojim govorničkim sposobnostima, pa već uobičajeno najavljuje izvođače na svim našim priredbama. Zbor naše škole, kojeg vodi učiteljica glazbene kulture Sandra Milotić Macan, otpjevao je mnogo lijepih pjesama. Učiteljica Sandra s učenicima je izradila šarene melodične cijevi, pa nam je grupa učenica odsvirala nekoliko melodija pomoću njih.  Učenik Rene Radinović ima je solo melodiju na klavijaturi, a učenica Anđela Radovčić oduševila nas je svojim pjevačkim sposobnostima. Osim pjesme bilo je tu i plesa, te su svoju točku otplesale učenice plesne grupe i mažoretkinje. Ova priredba bila je i svečana prilika da ravnateljica škola Andrea Baksa zahvali na suradnji Turističkoj zajednici i Općini Tar-Vabriga. Najveću pažnju pridobili su naši osmaši s kojima se sa suzama u očima rastajemo.  Bila je to stvarno dobra generacija! Učenici koji su svih osam godina imali odličan uspjeh i primjerno vladanje nagrađeni su nagradom „Zlatno pero“, a to su : Marija Šantor, Loren Ivančić, Manuel Mamuzić, Magdalena Ćosić i Valentina Kodan iz 8.a i Ela Caruzi, Sven Bartok, Roko Milić i Anči Mirjanić iz 8.b . Za titulu Učenika generacije natjecale su se Marija Šantor, Valentina Kodan i Anči Mirjanić. Sve tri učenice su bile veoma vrijedne i sudjelovale su na mnogim natjecanjima, ali s obzirom na  kriterije i bodovanja daleko najveći broj bodova imala je Anči Mirjanić, te ju je ravnateljica proglasila Učenicom generacije 2018./2019. Priredbu su zaključili osmaši svojim zajedničkim nastupom, a njihova pozdravna pjesma mnogima je izmamila suzu na lice.