Iščekivanje Božića
Autor: Lorna Velenik Žufić, 21. 12. 2022.

Vjeroučiteljica Ankica Tutiš uvijek je jako kreativna, vrijedna i radišna, ali u ovo blagdansko vrijeme nadmaši samu sebe. Uvijek puno toga pruža svojoj okolini, a sada još više. Osmislila je igrokaz povodom paljenja adventskih svijeća u Taru i Poreču. Svake nedjelje tijekom adventa palila se po jedna adventska svijeća u Poreču na Trgu slobode, a kada vremenski uvjeti to nisu dozvoljavali igrokaz se održavao u Crkvi Gospe od Anđela. Paljenje adventskih svijeća bilo je predviđeno i u Taru, ali vremenski uvjeti su dozvolili samo paljenje prve svijeće.  Adventske svijeće predstavljaju nadu, mir, radost i ljubav, a utjelovile su ih učenice Maria Krizmanić, Nina Krizmanić, Leona Maljić i Iris Markotić. Adventske svijeće borile su se protiv tame i zla koje su utjelovile učenice Iva Brizić, Asia Kodnik , Nika Kocijančić i Veronika Labinjan. Učenice Petra Filipović i Nina Šabanagić izrecitirale su recitacije. Igrokaz bi bio neizvediv bez naše pripovjedačice Lane Babić. Osim igrokaza vjeroučiteljica Ankica Tutiš osmislila je i program za Žive jaslice u Poreču gdje su opet sudjelovali naši učenici u ulogama vojnika, pastira, anđela i stanovnika Betlehema. Ponosni smo što je Svetu obitelj predstavljala učiteljica naše škole Dijana Josić- Lastrić sa svojim suprugom Tomislavom u ulozi Josipa i malim nečakom Jakovom u ulozi novorođenog Isusa. Arkanđela Gabriela utjelovila je Lana Babić.  Bez obzira na sve ove aktivnosti vjeroučiteljica Ankica nije zapustila uređenje škole nego je i  u hodniku škole s učenicima uredila jaslice.

Slike pogledajte u našoj foto-galeriji, a isječak igrokaza ovdje