ZEC u Kontiji
Autor: Lorna Velenik Žufić, 9. 11. 2022.

Dana 8.11. peti razredi naše škole bili su sa svojim razrednicima na terenskoj nastavi u šumi Kontija.

Učenici su imali prilike razgledati samostan Svetog Mihovila i naučiti nešto zanimljivo o povijesti svojega zavičaja, odakle su otišli na poučno pješačenje kroz šumu Kontija kroz koju ih je provelaTea Štifanić koja je savjetnica za posjetiteljske centre i EU fondove kako bi došli do svojega konačnog odredišta Znanstveno Edukacijski centar Kontija.

U samom  ZEC-u su učenici imali prilike vidjeti tehnologiju koju istraživači koriste za proučavanje prirode, prirodnih pojava, praćenje flore i faune šume, kao i onu koja služi za istraživanje podmorja u Limskom zaljevu. Nakon predavanja u ZEC-u učenici su sudjelovali na dvjema radionicama koje su za njih osmislile voditeljice udruge Žuti kišobran iz Pule.

Nakon radionica i edukativnog predavanja zaputili su se uz vodičkinju Teu na povratno pješačenje kako bi stigli do autobusa koji ih je vratio do škole.

Učenici su bili puni dojmova i bogatiji za puno novih spoznaja, umorni, no ipak spremni za neka nove avanture.