Solidarnost na djelu 2018
Autor: Lorna Velenik Žufić, 12. 10. 2018.

U četvrtak 11. listopada 2018. u cijeloj se Hrvatskoj odvijala akcija „Solidarnost na djelu 2018“ u terminu od 15,00 do 19,00 sati.Na području Tara akcija se odvijala u suradnji s lokalnim Crvenim križem (gđa Jadranka, Sandra, Tonka i gdin. Valentino) i Osnovnom školom Tar-Vabriga (učenici i učiteljica Marta).

Klikom na "više" saznajte više o ovoj akciji.

Taj se dan odvijala akcija prodaje bonova od 5,00 kuna građanstvu općine Tar-Vabriga, a na školskoj se razini odvijala u cijelom tom tjednu. U lokalnoj je akciji sudjelovalo ukupno 55-ero učenika viših razreda naše škole i prodali su sve novčane bonove u roku dva sata. Zaduženje je bilo 250 bonova, ali se tražilo više jer su građani vrlo široke ruke sudjelovali u navedenoj akciji.

Građanstvo je lijepo reagiralo, a učenici su s veseljem i interesom sudjelovali u akciji te je ona tako protekla uz druženje, dogovor i suradnju. Na kraju nas je Crveni križ Tar i počastio, a djeca su dobila velike pohvale.

Akcija je završena oko 18,00 sati nakon obavljanja specifikacije i predaje novca u  GDCK Poreč. Zaključeno je da svake godine u istoj akciji sudjeluje sve veći broj djece i sakupi se novac u sve kraćem roku. Već tradicionalno učenici iščekuju ovu akciju, unaprijed se dogovaraju o ulicama koje će u prodaji obići, te se sami grupiraju i biraju vođu ekipe. Uvijek kažu da bi voljeli da se akcija održi češće. To je dokaz da učenici rado sudjeluju u radu Crvenog križa i time šire vrijednosti i ideje Crvenog križa. Jedan je učenik iz 7.a razreda dao ideju da se obilaze kuće starijih i nemoćnih osoba kojima bi djeca pomagala u manjim kućanskim poslovima. To je još jedan pokazatelj uspješnosti Podmlatka naše škole, te ovim putem zahvaljujem svima koji su u ovoj akciji dali svoj doprinos, a najviše našoj djeci. Jer ipak, bez njihovog truda i velikog srca sve ovo ne bi bilo moguće.

Marta Rupenović, voditelj Podmlatka CK-a škole Tar-Vabriga