Knjižnica na otvorenom u Poreču
Autor: Lorna Velenik Žufić, 9. 12. 2015.

Povodom Dana Hrvatskih knjižnica 11.11.2015  otvorena je prva kućica za knjige u Istri u Parku Olge Ban u Poreču.  Kućicu je osmislio i oslikao umjetnik Vojo Radojčić, a u nju stane više od osamdeset knjiga. Kućica je otvorena u sklopu projekta "Knjiga pri ruci" koji je zaživio otvaranjem knjižničnih stacionara u Červar Portu, Novoj Vasi, Varvarima i Baderni. Na maloj svečanosti postavljanja kućice u park bili su učenici svih porečkih škola i građani ljubitelji knjiga, ali posebno smo ponosni što je učenik naše škole Loren Ivančić recitirao pjesmicu "Naše stare užance" , koju je uvježbao zahvaljujući  našoj učiteljici talijanskog jezika Daliborki Škofić.

Otvaranjem knjižnice na otvorenom Poreč se uključio u međunarodni projekt Little Free Library, a građani su se veoma zainteresirali za ovu lijepu kućicu i knjige u njoj. Posjetite i vi , ako već niste, ovu zanimljivu kućicu. Možda u njoj pronađete i neku knjigu baš po svom ukusu, a ako doma imate neku svoju knjigu koju ste već pročitali i mislite da bi i drugima bila zanimljiva odnesite ju u kučicu za knjige i nekog ćete možda razveseliti ,a kućica će postati bogatija za još jednu knjigu.