Terenska nastava trećaša
Autor: Lorna Velenik Žufić, 15. 4. 2024.

Učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama Karmen Kureljak i Lorenom Palman bili su 12. travnja na Terenskoj nastavi.
Kako trećaši u sklopu nastave Prirode i društva uče svoj zavičaj- Istru, ova terenska nastava poslužila im je da još više obogate svoje znanje i na zoran način upoznaju ono o čemu su učili.
Posjetili su tvornicu za preradu ribe S.I.C. u Višnjanu. U pogonu su saznali i vidjeli kako teče prerada ribe, vidjeli veliku hladnjaču, inćune koji se mariniraju i probali čistiti srdele. Potom su otišli za Tićan gdje su najprije u šumici na svježem zraku marendali i poigrali se, a potom otišli u posjet zvjezdarnici. Uz stručno vodstvo promatrali su Sunce kroz teleskop, a potom poslušali zanimljivo predavanje o Sunčevom sustavu.  Učenici su bili jako zainteresirani za temu pa su postavljali brojna pitanja. U veselom ozračju i puni dojmova vratili su se kući.

Slike pogledajte u našoj foto-galeriji