Škola u prostorijama bivšeg dječjeg vrtića

Autor: Lorna Velenik Žufić, 30. 10. 2020.

Ova školska godina unijela je mnoge promijene u naš život. Nastava više nije kabinetska nego je svaki razred u svojoj učionici. Učitelji se izmjenjuju u razredima,a učenici ne izlaze na hodnik. U zajedničkim prostorijama nosimo maske. Ne marendamo svi zajedno i držimo što je moguće veću socijalnu distancu.  Ima nas puno i već smo prerasli prostor škole u Taru i male škole u Vabrigi, pa su učenici 3.a i 3.b razreda dobili učionice u prostoru bivšeg dječjeg vrtića. To je prekrasan prostor sa velikim dvorištem i dječjim igralištem u kojem su tobogan i kućice za igru. Djeca su oduševljena. U tom prostoru održava se i produženi boravak. Učiteljica 3.a razreda Anamarija Kodnik-Circota sa svojim je učenicima u sklopu nastave Prirode i društva i Likovnog odgoja odradila prjekt  : Maketa dječjeg vrtića. Učenici su na satima  Prirode i društva učili o maketi planu mjesta, te na satima  Likovne kulture u veseloj radnoj atmosferi u grupama izradili makete vrtića – prostora u kojem ove školske godine odrađuju nastavu. Učenicima je bilo vrlo zanimljivo,te su se veoma potrudili i izradili prelijepe makete koje možete pogledati u našoj foto-galeriji.

« Prosinac 2020 »