Pomladak Crvenog križa stigao do međužupanijskog natjecanja u Slunju
Autor: Amadea Draguzet, 15. 5. 2012.

Učenici Vanesa Nešković, Elena Licul, Angela Knapić, Nina Vekić i Filip Kramarić predvođeni učiteljicom Martom Rupenović i vanjskim suradnicima iz CK Poreč osvojili su 6. mjesto na međužupanijskom natjecanju Crvenog križa u Slunju.

U subotu 21. travnja 2012. godine naši su učenici sudjelovali na međužupanijskom natjecanju Crvenog križa koje se ove godine održalo u Slunju.
Naši učenici Vanesa Nešković, Elena Licul, Angela Knapić, Nina Vekić i Filip Kramarić predvođeni učiteljicom Martom Rupenović i vanjskim suradnicima iz CK Poreč natjecali su se u dvije kategorije, pomladak Crvenog križa i mladež Crvenog križa. Po devet škola sudjelovalo je u svakoj od kategorija s područja dviju županija. Naši su učenici osvojili šesto mjesto u kategoriji pomlatka Crvenog križa.
Natjecanje se sastojalo od teorijskog i praktičnog dijela. U teorijskom dijelu ispitivalo se poznavanje povijesti Crvenog križa te opće humane vrednote kao što su tolerancija, suosjećanje, odgovornost i slično, a u praktičnom dijelu pružanje prve pomoći unesrećenima.
Osim natjecanja učenici su imali priliku uživati u prirodnim ljepotama Slunja i Rastoka koje predstavljaju prekrasan uvod u Plitvička jezera.
Po povratku učenici su nastavili sa svojim aktivnostima i već 11.05.2012. održali vježbe pružanja prve pomoći na poligonu Vatrogasne postrojbe Poreč povodom Dana vatrogasaca.
U daljnjem radu želimo im da saznanja o humanim vrednotama prenesu i primjene u svakodnevnom životu jer su ljudi današnjice poprilično zaboravili na toleranciju, suosjećanje, odgovornost i razumijevanje za svoju zajednicu.