Datum objave: 12. svibnja 2026.
Kategorija: Naslovnica

Naši odbojkaši među deset najboljih u Hrvatskoj

by | svi 12, 2026 | Naslovnica

Od 4. do 6. svibnja 2026. godine, Poreč je bio središte školske odbojke, a dvorana Veli Jože ugostila je najbolje dječake 7. i 8. razreda na Državnom prvenstvu. Boje naše škole branila je ekipa OŠ Tar-Vabriga, ostavivši srce na terenu i zauzevši visoko 9. mjesto u državi.

Borba do zadnjeg poena

U skupini su nas dočekali “stari znanci”: OŠ Šćitarjevo – prvaci Zagrebačke županije i prošlogodišnji viceprvaci Hrvatske i OŠ Čavle – prvaci Primorsko-goranske županije s kojima smo se već susretali u ranijim završnicama.

Iako su utakmice bile zahtjevne, naši momci su pokazali zube. Protiv favoriziranih Zagrepčana upisali smo poraz, no u utakmici protiv Riječana (OŠ Čavle) gledali smo pravu dramu. Bio je to iznimno tijesan poraz u kojem su nijanse odlučivale o pobjedniku.

Ponos škole i zasluženi odmor

Unatoč tome što se opraštamo od daljnjeg natjecanja, razloga za tugu nema. Biti deveti u cijeloj Hrvatskoj ogroman je uspjeh. Učitelj Hrvoje Paić nije skrivao zadovoljstvo prikazanom igrom, borbenošću i ponašanjem naših učenika.

“Dečki nisu razočarali. Borili su se protiv najjačih ekipa u državi i pokazali da pripadaju samom vrhu. Ponosan sam na njihovu disciplinu i trud,” poručio je učitelj Paić.

Osim sportskih uzbuđenja, dječaci su uživali u druženju i smještaju u hotelu Delfin, a nakon odbojkaških dresova, od sutra ih čekaju nove obveze.

Sastav ekipe OŠ Tar-Vabriga:

Na ovom velikom natjecanju našu školu predstavljali su: Rene Circota, Noa Markić, Roko Alihodžić, Jan Lugar, Alex Legović, Lovro Bogdanović, Aleksandar Marinković i Josip Matanović.

Čestitke dečkima i mentoru Hrvoju Paiću na izvrsnom rezultatu.

Pročitajte još

Kuglačka radionica

Kuglačka radionica

Kao sjajan uvod u obilježavanje Dana sporta u našoj školi, učenici 8. a i 8. b razreda, u pratnji svojih razrednica Daliborke Škofić i Tanje Mihoković, odradili su jednu sasvim posebnu sportsku aktivnost. Njihova je destinacija bila gradska kuglana, gdje ih je...

4.a razred uživao na kupanju u Lanterni

4.a razred uživao na kupanju u Lanterni

Jučer su učenici 4.a razreda, u pratnji svoje učiteljice Anamarije Kodnik Circota, proveli predivan dan koji je ujedno bilo i savršen uvod u nadolazeće ljetne praznike. Odredište je bilo autokamp Lanterna, gdje su naši četvrtaši uživali u suncu, moru i mnoštvu...

Skip to content