« Prosinac 2019 »

Stručna služba škole

Dragi roditelji i dragi učenici,

u stručnoj službi Osnovne škole Tar-Vabriga za vas su tu:

- pedagoginja Marina Škopac,

- knjižničarka Lorna Velenik-Žufić,

-  edukator-rehabilitator, Sandra Pušar Žiković (pola radnog vremena)

-  i ja, Milena Banko, psihologinja (9 sati tjedno).

Moja uloga stručne suradnice psihologinje u OŠ Tar-Vabriga u velikoj mjeri određena je vrlo kratkim  vremenom koje imam na raspolaganju. To konkretno znači da se mogu posvetiti samo nekima zadacima iz opisa poslova školskog psihologa, da moram dobro organizirati vrijeme i mudro odabirati prioritete za rad. Pri tome su težište moga rada rad s učenicima i roditeljima, kao i suradnja i konzultativna podrška učiteljima.

Vjerojatno ćete se složiti sa mnom da je biti roditelj jedna od najljepših i najtežih zadaća koju možete imati.  Kako bih vam pružila podršku u toj odgovornoj ulozi, želim vam na ovim stranicama predstaviti neke važne teme i informacije o roditeljstvu, odgoju, komunikaciji s djecom, ponuditi odgovore na neka vaša pitanja. Također, takve teme mogu biti poučne i zanimljive i vašoj djeci, odnosno našim učenicima.

Kako možemo biti uspješniji jedino ako smo suradnici i partneri, pozivam vas da se u slučaju potrebe za savjetom javite na telefon škole i dogovorite sa mnom termin za razgovor. Možete mi se obratiti i putem e-mail adrese: milena.banko@skole.hr kao i s prijedlozima što biste željeli čitati ili pronaći u našem „psihološkom kutku“.

U školi sam ponedjeljkom i srijedom u vremenu od 10.30 do 14 sati.

Kako biste bili bolje upoznati s tim što školski psiholog radi, odabrala sam za vas tekst na tu temu (autorice Maje Galić, magistre psihologije).

Pri tome je svakako važno naglasiti da se uloga školskog psihologa i školskog pedagoga u jednom dijelu preklapaju te da školski pedagog i psiholog, kao i ostali stručni suradnici vrlo usko surađuju.

Veselimo se budućoj suradnji
Školska psihologinja