« Ožujak 2024 »

Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika u našoj školi
Autor: Lorna Velenik Žufić, 18. 3. 2021.

U srijedu 17.03. naša škola bila je domaćin Županijskog natjecanja iz njemačkog jezika u kojem su sudjelovale sve osnovne i srednje škole iz Istre  kojima je njemački jezik redovni  ili izborni predmet.  Okupilo se 18 mentora iz 13 škola, te 14 učenika osnovnih škola i 14 učenika srednjih škola.  Među srednjoškolcima prepoznali smo i svoje bivše učenike koji  su se isticali u znanju njemačkog jezika još i dok su pohađali našu školu. Ti susreti  su nas ganuli i razveselili. Natjecanje se odvijalo uz poštivanje epidemioloških mjera, a učenici u samoizolaciji pisali su od kuće. Prije samog natjecanja održan je prigodan program  u kojem su naši mali glumci iz trećih i četvrtih razreda odglumili Grimmove bajke i basne na njemačkom jeziku,a pripremila ih je i svemu naučila učiteljica njemačkog jezika Tiana Orihovac. Sve okupljene pozdravila je ravnateljica škole Andrea Baksa i direktor Turističke zajednice Tar-Vabriga Denis Žužić i njegova  nasljednica Sanja Žužić.

Fotografije svečanog otvaranja Županijskog natjecanja iz njemačkog jezika pogledajte u našoj foto-galeriji.