Naši mali „Nijemci“ sve traženiji na Poreštini

Autor: Lorna Velenik Žufić, 20. 2. 2020.

Učenje njemačkog jezika u našoj školi daje sve bolje rezultate.

Naši učenici Lucija, Trifunović, Lucija Ljuština i Michele Brčić pod mentorstvom učiteljice Kristine Veljačić Dobrijević sudjelovali su u programu otvaranja Županijskog natjecanja iz njemački jezika, održanog 19.2.2020. u  TUŠu Antuna Štifanića i oduševili sve prisutne. Mentorica Kristina Veljačić Dobrijević je sa igrokazom svojih malih glumaca već u studenom 2019. sudjelovala u otvaranju međunarodne konferencije učitelja njemačkog jezika u hotelu Diamant.

Osim toga  naši učenici pozvani su i na Županijsko natjecanje iz njemački jezika. Andrea Circota učenik 8. razreda osvojio je  3. mjesto, a  Nina Slišković također učenica 8. razreda je završila odmah iza njega na 4. mjestu. Mentorica je i ovaj put bila Kristina Veljačić Dobrijević

Ponosni smo i na naše srednjoškolce koji su činili skoro polovicu natjecatelja iz cijele Istre. Čestitamo i Lukasu Bičviću koji je kao naš osmoškolac prije tri godine postao županijski prvak, a isto je ponovio i kao učenik jezične gimnazije iz SŠ Mate Balote Poreč osvojivši 1. mjestu u kategoriji II za SŠ.

Dobar je to pokazatelj kvalitete u nastavi njemačkog jezika u našoj školi i  još jedan razlog više za učenje njemačkog jezika od 1. razreda OŠ.

Svima želimo puno uspjeha i nadalje.

Izvor :https://www.istriaterramagica.eu/novosti/djeca-mladi/tar-mali-nijemci-sve-trazeniji/

Izvor: https://www.istriaterramagica.eu/novosti/djeca-mladi/tar-mali-nijemci-sve-trazeniji/

« Travanj 2020 »