Autor: Lorna Velenik Žufić, 29. 10. 2019.

Već godinama se u našoj školi provodi projekt „Sportom do zdravlja“. Započeo ga je prof. kineziologije Nenad Tomić  u veljači 2016,a prihvatila ga je i nastavila Morana Herak instruktorica pilatesa koja ga vodi od siječnja 2019. Morana je pohađala mnoga stručna usavršavanja, od kojih treba naglasiti prvu razinu McGill metode kod prof. S.McGilla, stručnjaka za biomehaniku kralježnice. U prethodnoj školskoj godini u projektu je sudjelovalo oko 40-ak djece od 1-4 razreda, a ove školske godine bilježimo blagi porast učesnika koji je oko 65 djece što nas iznimno veseli. Već na prvim roditeljskim sastancima gdje je Morana predstavila projekt, roditelji su pokazali iznimno veliku zainteresiranost za uključivanjem u isti. Ona je unijela mnoge značajne promjene u projekt i osmislila svoj program rada . Na treninzima (koji su zasada 1 put tjedno)provode se vježbe koje uključuju rad na posturi tijela, pravilnom držanju, vježbe za poboljšanje motorike, koordinacije pokreta, ravnoteže ,općoj snazi tijela, pravilnom hodanju ,vježbe za očuvanje zdravlja stopala i kralježnice ,kao i korekcijske vježbe za kralježnicu kod prisutnih blagih deformacija ,a uvijek ostane i dovoljno vremena za igru…. „Učenici su pokazali veliki interes prema projektu što me jako veseli i daje motivaciju za rad, te za daljnja stručna usavršavanja. Pozivam sve one koji se nisu priključili našim treninzima neka dođu i probaju. Nadam se da ćemo u bliskoj budućnosti imati još veći broj učenika koji će sudjelovati u ovom programu.I za kraj ,veselim se vježbanju s vama.“ poručuje naša Morana. Treba naglasiti i to da je ovaj projekt u potpunosti besplatan za učenike, a financira ga Općina Tar-Vabriga.

« Studeni 2019 »