Pratimo europske trendove u obrazovanju- Šumski istraživači naše Škole

Autor: Lorna Velenik Žufić, 25. 10. 2019.

Po uzoru na odgojno-obrazovne prakse razvijenih  europskih  zemalja  (Nizozemska, Danska, Njemačka)učenici trećih razreda Osnovne škole Tar- Vabriga, 24. rujna 2019.  su  pod vodstvom svojih razrednica  Karmen Kureljak, Lorene Palman Salih te učiteljice Adele Deković imali priliku sudjelovati u novoj izvannastavnoj aktivnosti naše Škole- Šumski istraživači.

Kako se rad s učenicima Osnovne škole neprestano pozitivno usmjerava, rad se modernizira, učitelji se educiraju tako se pokreće i sve veći broj novih izvannastavnih programa koji učenicima nude najbolje iz odgojno-obrazovne prakse.

Program Šumski istraživači namijenjen je ove godine  učenicima nižih razreda osnovne škole. Pokušat će obuhvatiti što veći broj učenika,  no za početak će to biti učenici trećih i drugih razreda.

Cilj programa je vratiti prirodu djeci i u prirodu vratiti dijete.  Razlog tome su brojna istraživanja pozitivnog utjecaja prirode na dječji razvoj , psihičko i fizičko zdravlje.  Također program je idealan kao protuteža užurbanom i tehnološki ispunjenom dječjem životu.

Učenici su uživali u slobodnoj igri i planiranom istraživanju, učili su se orijentirati u prirodi, te bili usmjereni na suradnju i pomaganje čime se potiče i razvija osjećaj za  timski rad, a time i njihov socio-emocionalni razvoj.

« Travanj 2020 »