eTwinning- europsko stručno usavršavanje za budućnost obrazovanja učiteljice Adele Deković

Autor: Lorna Velenik Žufić, 16. 10. 2019.

Učiteljica naše Škole Adela Deković prisustvovala  je kontaktnom eTwinnig seminaru Collaborative activities go beyond communication and exchange of materials, u Bratislavi, glavnom gradu Slovačke od 10.  do 12. listopada 2019. godine.

Odlično organiziran i inspirativan seminar bio je namijenjen učiteljima iz Europe kako bi se širila ideja novih načina rada s učenicima putem međunarodne online platforme eTwinniga,  namijenjene odgojno-obrazovnim ustanovama.

Različite radionice i predavanja nudile su ideje za nove projekte i upoznavanje s novim web alatima za podizanje kvalitete rada s učenicima.

Putem ove platforme učitelji i učenici iz različitih dijelova Europe mogu surađivati na zajedničkim projektima ,u čemu su već sudjelovali učenici naše Škole s učiteljicom Adelom. „Bila su to dva projekta, The way to marriage i Cultural heritage u kojima smo zajednički radili s učiteljima i učenicima iz Turske, Francuske, Slovačke, Grčke itd. Ovaj način učenja i našim učenicima je posebno zanimljiv jer imaju priliku učiti o sebi i drugima koristeći se engleskim jezikom kao jezikom komunikacije s drugim školama“, rekla nam je učiteljica Adela Deković.

Također nam je najavljen  i početak novog eTwinning projekta Nature is our future u  kojem sudjeluju učenici naše Škole.

« Studeni 2019 »