Eko-dan
Autor: Lorna Velenik Žufić, 17. 4. 2019.

Mjesec  travanj ugodnim i sunčanim danima mami van iz učionice ,pa naša škola, povodom Dana planeta Zemlje, tradicionalno organizira Eko dan. Ove godine Eko dan obilježili smo u ponedjeljak 15. travnja.

Klikom na više saznajte koje su sve aktivnosti organizirane taj dan.

Učenice koje su uključene u zavičajnu nastavu, pod vodstvom učiteljice Daliborke Škofić,  to jutro su otišle u  Buiće u porečku školu kuhanja Bobolo gourmet  i prisustvovale tematskoj radionici pod nazivom „Samoniklo bilje u istarskoj kuhinji“. Tema ovogodišnjeg projekta zavičajne nastave je : „ Kako su se hranili naši stari“ , pa se ove učenice već cijelu školsku godinu bave samoniklim biljem i kuhanjem. Curice su, na ovoj radionici koju su osmislili vlasnik Bobolo gourmeta Enio Deković i prof. kuharstva Stanislav Poropat, mijesile paštu, izrađivale tijesto, punile raviole sa skutom i koprivom i pravile šugo od šparuga koje su poslužile sa domaćim taljatelama. Sve je to bilo izuzetno ukusno, a ova znanja i vještine sigurno će im dobro doći u budućem životu.

Učiteljice Gordana Poropat –Alihodžić i Klaudija Mirjanić organizirale su akciju čišćenja Tarske vale,te na taj način poučile učenike o važnosti brige za okoliš.

Sedmaši su se potrudili da urede okoliš škole . Jedna grupa učenica sa učiteljicama Sabinom  Al-samarai i Kristinom Dobrijević sadile su cvijeće, dok su druge sa pedagogicom Marinom Škopac prodavale cvijeće u vazama. Dječaci su se iskazali bojenjem zidova škole i tako pridonijeli lijepom izgledu škole.

Članice likovne grupe koju vodi učiteljica Marina Dželalija Jakominić,a  koje su prošle godine oslikale zid u hodniku škole u Vabrigi i ove su godine doprinijele uljepšavanju interijera škole ,pa su oslikale zidove dvaju učionica matematike.

Osmaši su se i taj dan posvetili svojoj profesionalnoj orjentaciji. Posjetili su ih naši bivši učenici srednjoškolci i predstavili srednje škole koje pohađaju.

Niži razredi razveselili su nas pjesmom i plesom. U suradnji sa dječijim vrtićem „Radost“ i talijanskim vrtićem održali su kulturno-umjetnički program za građanstvo. Na kraju programa predstavnica Općine Tar-Vabriga Claudia Radoicovich  nagradila je mališane poklon paketima iznenađenja koje  je u ime Općine podijelila vrtićima i nižim razredima.