« Ožujak 2024 »

EKO – AKCIJA U OPĆINI TAR – VABRIGA
Autor: Lorna Velenik Žufić, 26. 4. 2017.

Dana 10. travnja 2017.god. zajedničkim aktivnostima Škole, TZ Tar – Vabriga i Općine Tar – Vabriga provedena je eko akcija kako bi se i na ovom području obilježio travanj kao mjesec posvećen očuvanju čovjekova okoliša i  planeta Zemlje.

Tako je nekolicina naših učenica osmih razreda bila zadužena za prodaju cvijeća lokalnom stanovništvu. Inače, Škola kao javna ustanova ne smije provoditi prodaju pa je to zamišljeno kao podjela cvijeća uz dobrovoljni prilog. Inače sadnice cvijeća nam svake godine, pa tako i ove, donira Turistička zajednica Tar – Vabriga. Polovicu doniranog cvijeća se uvijek proslijedi tarskim vrtićima.

Tijekom šestog i sedmog sata jedna grupa učenika (eko – skupina) je , pod vodstvom učiteljice prirode , očistila dvorište Škole od suvišnog smeća te su zasadili cvijeće u za to predviđene vaze. Time su pridonijeli uređenju i uljepšavanju školskog okruženja.

Planirali smo toga dana organizirati i zajedničko druženje vrtićke djece i djece nižih razreda Škole na igralištu, ali zbog nepovoljne vremenske prognoze to je ostavljeno za lipanj .

Sveukupno gledajući bio je to baš lijepi dan, drugačiji od svakodnevnice, pun aktivnosti učenika i učitelja, a sve u svrhu očuvanja i zaštite čovjekove okoline.