« Ožujak 2024 »

KREATIVNI DAN U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Lorna Velenik Žufić, 27. 3. 2015.

Učenici šestoga razreda sudjeluju u projektu The way to marriage. U projektu The way to marriage sudjeluju i škole iz drugih zemalja. Ovim projektom upoznajemo svadbene običaje drugih zemalja. Učenici su radili intervju sa svojim djedom i bakom. Naši kreativni učenici radili su: plakate, prezentacije, film i dramski prikaz na zadanu temu. Radionica se održala u učionici hrvatskoga jezika pod vodstvom učiteljice Adele Deković. Svi učenici zajedno su se družili i upoznavali razne običaje. Sudionici grupe dramskog prikaza sami su radili dramski tekst uvodeći što više istarskih običaja.

Učiteljice Ankica Tutiš, Marta Rupenović i Marija Cvitković-Nadenić vodile su kreativnu grupu. Oni su radili: nakit od fimo mase, narukvice od konca, papira i perlica. Učenici su bili jako kreativni.

Učiteljice Tiana Orihovac i Branka Gavrić s učenicama osmog razreda radile su kreme od prirodnih sastojaka. Objasnile su postupak kako zagrijati maslinovo ili bademovo ulje, zatim dodati pčelinji vosak te , na kraju, dodati eterična ulja. Krema koju su izradile je 100% prirodna i ručni (dječji) rad.