Goethe certifikat za učenike naše škole
Autor: Lorna Velenik Žufić, 10. 6. 2022.

Nakon pripreme učenika za polaganje Goethe certifikata A1 razine s učiteljicom Tianom Orihovac Knezoci, učenici osmih razreda imali su priliku pokazati svoje znanje u ponedjeljak 6. lipnja  kada su u našu školu stigle profesorice koje su već ranije gostovale u našoj školi: Vesna Pavletić i Marina Bojanić iz Pule.

Sedam učenika osmih razreda je u sat i pol trajanja ispita pokazalo svoje sposobnosti u četiri vještine: razumijevanje čitanjem, razumijevanje slušanjem, pisanje i govorne vještine. Učenici su bili zadovoljni pokazanim znanjem te ocijenili ispit ne toliko teškim koliko su mislili prije polaganja.

Naši su učenici još jednom pokazali koliko je važno poznavanje nekoliko stranih jezika i potvrdili prednost učenja njemačkog jezika od rane dobi.  Pohvale  za  Raula Labinca, Barbaru Janko, Anu Popović, Emu Vasiljević, Melani Mušković, Marka Salkovića i Goju Alihodžić!