SPREMNOST ZA ŠKOLU - OBAVIJEST ZA RODITELJE PREDŠKOLARACA

Autor: Lorna Velenik Žufić, 2. 4. 2021.

Poštovani roditelji djece školskih obveznika za upis u 1. razred,

Stručna služba škole u travnju započinje s aktivnostima vezanim uz ispitivanje spremnosti djece za školu. U postupku utvrđivanja spremnosti djeteta za školu obavezan je liječnički pregled djeteta te ispitivanje od strane članova Stručnog povjerenstva škole.

Liječnički pregledi u ambulanti školske medicine dr. med. D. Beaković su u tijeku. O terminu pregleda roditelji se obavještavaju pismenim pozivom. Za sva pitanja možete nazvati školsku ambulantu (433 660).

Članovi povjerenstva OŠ Tar-Vabriga kontaktirat će u narednom periodu (telefonski, elektronskom poštom itd.) roditelje djece radi dogovora o daljnjim koracima u postupku utvrđivanja spremnosti djece za školu.

Pri donošenju odluke o spremnosti djeteta za školu u obzir se uzimaju i podatci dobiveni od roditelja, liječnička i ostala dokumentacija (povijest bolesti, nalazi psihologa, logopeda, rješenje o tjelesnom oštećenju, mišljenje predškolske ustanove, itd.). Iz tog razloga, važno je da roditelji pravodobno upoznaju Stručno povjerenstvo sa dokumentacijom koju imaju za dijete. Na osnovu svih podataka donijet će se za svako dijete mišljenje i preporuka te roditelje obavijestiti o tome.

Na web stranici škole moći ćete pronaći sve važne obavijesti vezane za upis u školu. Za pitanja i nejasnoće možete se obratiti školskoj psihologinji i pedagoginji na adrese elektronske pošte: milena.banko@skole.hr, marina.skopac@skole.hr, ili nazvati Stručnu službu škole (052 443 161).

Hvala na suradnji.

Stručno povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta OŠ Tar-Vabriga