« Ožujak 2024 »

Izvrsni rezultati u "Kraljici znanosti"
Autor: Tanja Mihoković, 1. 4. 2021.

Učenici Osnovne škole Tar - Vabriga na Županijskom natjecanju iz Matematike, kraljice znanosti, postigli su zaista izvrsne rezultate.

Na samo Županijsko natjecanje ove je godine, iz naše male škole, pozvano čak osmero učenika. Domaćin ovogodišnjeg Županijskog natjecanja bila je OŠ Vidikovac u Puli.

U kategoriji učenika 4. razreda, u kojoj se natjecalo ove godine čak 27 učenika, naše tri predstavnice 4.a razreda ostvarile su zaista sjajne rezultate. Lana Babić osvojila je 2. mjesto, Maria Krizmanić 6. mjesto i Doris Čutura 19. mjesto. Njihova mentorica je učiteljica Karmen Kureljak.

U kategoiji učenika 6. razreda, u kojoj je bilo 17 učenika, naša Chiara Mačinić osvojila je 4. mjesto, pod mentorstvom učiteljice Tanje Mihoković.

7. razred predstavljala je naša Eva Barbara Janko i u konkurenciji od 17 učenika ostvarila plasman na 7. mjesto, uz mentoriranje svoje učiteljice KLaudije Mirjanić.

Kategoriju 8. razreda, među 12 pozvanih učenika cijele Istarske županije, naše je boje branilo čak troje učenika i predstavili su našu školu u najboljem mogućem svjetlu.

Učenica 8.a razreda, Tena Mihoković osvojila je 1.mjesto, učenik 8.b razreda Antonio Živić, 3. mjesto i učenica također 8.b razreda, Lana Brčić 7. mjesto. Njihova mentorica je također učiteljica Klaudija Mirjanić.

Zaista sve pohvale i čestitke našim izuzetnim učenicima i njihovim mentoricama!