Skulpture od žice

Autor: Lorna Velenik Žufić, 31. 3. 2021.

Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić iz Ogulina raspisala je likovno-literarni natječaj za učenike osnovnih škola Republike  Hrvatske pod nazivom „ Hvala ti,hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar!“ u spomen na našu slavnu spisateljicu, po kojoj je ta škola dobila ime. Cilj natječaja je upoznavanje s likom i stvaralaštvom Ivane Brlić-Mažuranić kao i njegovanje likovne i vizualne kulture učenika i poticanje umjetničkog izražavanja učenika. Tema ovogodišnjeg natječaja su nestvarni likovi iz „Priča iz davnine“  , a to su Stribor, Snaha Guja, Mokoš,  baba Poludnica, Bagan, Svarožić, Bjesomar, Regoč, vila Kosjenka, vile Zatočnice, djed Neumiljka, Malik Tintilinić, Zora-djevojka,  Kralj Morski i mnogi drugi. Učenici su stvarali skulpture navedenih likova od metalne žice u kombinaciji s konopom prirodne boje. Svaki učenik trebao je izraditi jednu skulpturu.  Naša svestrana učiteljica Ananarija Kodnik Circota odmah je uključila svoj treći razred u ovaj natječaj.  Učenici su izradili prekrasne skulpture koje možete pogledati u našoj foto-galeriji.

« Travanj 2021 »