Organizacija rada i epidemiološke mjere

Autor: Andrea Baksa, 2. 9. 2020.

Organizacija rada i početak nastave šk.god.

2020.-2021.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Uz želju za što sretnijim početkom ove turbulentne i vrlo zahtjevne pandemijske  šk. godine želim Vas upoznati sa slijedećim:

- rad u jednoj smjeni prema 1. modelu - svi idu u školu

- na tri lokacije - Tar 4.a- 8.br., Vabriga 1.a-2.b.; te

zgrada bivšeg vrtića „Radost „ u Taru – nastava za 3.a i 3.b razred, te u istom prostoru produženi boravak za 1.a - 1.b. koji čine 1 grupu s učiteljicom ; te  2.a -2.b koji čine 2. Grupu s učiteljicom

Produženi boravak za 3. i 4.r. nije moguće organizirati (privremeno)

Ulazi u školu: 2 ulaza sa dezinfekcijom – otirači i ruke

- Tar : ulaz od ulice – 5.a i b r., te 6.a i b r. - u učionicama 1,2,3, i 4 – ulaze uvijek i izlaze navedeni odjeli

- ulaz od dvorišta - 4.a, b r., 7.a, b i 8.a,b - učionice : 7,8,9,11, podrum i potkrovlje)- ulaze uvijek i izlaze navedeni odjeli

- Vabriga: glavni ulaz- 1.a i b, prizemne učionice ; bočni ulaz (od parkinga)-2.a i b učionice na katu

- vrtić – 1 ulaz za 3.a i 3.b-dežurstvo 1 učiteljice u vrtiću, a 1 na parkingu škole koja dočekuje putnike iz Vabrige i vodi na nastavu u vrtić

Svaki razredni odjel je u jednom učionici- učitelji dolaze, nema miješanja djece sa drugim odjelima niti u učionicama niti na hodnicima, niti u blagovaonici i sl.

U slučaju malih komb. grupa iz više odjela- pregrađene učionice tzv.“baloni“ ili on-line nastava.

Maske za učenike RN-e nisu potrebne, a maske učenika 5.-8. r. su obvezne .

Svi učitelji i dr. djelatnici nose zaštitne maske.

Djeca osjetljivog zdravlja sjede sama u klupi s maskom, a u slučajevima izuzetne osjetljivosti što se mora dokazati liječničkom uputom organizira se  on-line nastava.

Evidencija tjelesne temperature obvezna- djeca kući, a ostali djelatnici u školi beskontaktnim mjeračima temperature.

Posebna obuća za školu nije potrebna.

Nema školskog zvona - odmori i sati su fleksibilni zbog

dolaska učenika u različito vrijeme (u rasponu od 7,40-8,05) u Taru, te 3 turnusa marende - od 9,40-10,35, u Vabrigi od 7,45-8,05), te 2 turnusa marende od 9,35-10,15

Trake za distancu biti će postavljene na nekoliko mjesta u školi.

Posuđivanje knjiga u knjižnici – preko učiteljica RN i učiteljica hrvatskog jezika.

Knjižnica je podijeljena u 3 „balona“ za učenike koji ne pohađaju izbornu nastavu iz različitih odjela ili odlaze van svaki odjel posebno na distanci u pratnji učitelja.

Nastava je sva u blok-satu(2) ili trosatu.

Nastava  informatike  je u učionici informatike, a nakon svakog odjela se učionica prozračuje i dezinficiraju se dodirne površine, a svako dijete svoju tipkovnicu i miš.

Sportska dvorana se koristi samo u slučaju kiše i lošeg vremena, a tada se nakon svakog odjela dezinficiraju dodirne površine i sportski rekviziti.

Prijevoz u autobusu

Obvezne maske i dezinfekcija ruku.

Relacija:

1. N. Vas - Gedići-Perci- Tar- 2 autobusa (pojačana linija)

2. Červar - Kukci- Bašarinka – Tar – 1 autobus

Ukoliko roditelji ne žele prijevoz autobusom na vlastiti trošak mogu djecu voziti u školu.

Na autobus vode učitelji svoj odjel koji imaju zadnji sat, a dežurni učitelji su s djecom koji nemaju 6. i 7. sat vani.

Napomena!

Sve, i najmanje detalje u organizaciji rada će svaki učenik

dobiti u ponedjeljak, 7.9. na satu razrednika.

Ravnateljica: Andrea Baksa, prof.

« Rujan 2020 »