Oproštajna priredba za osmaše

Autor: Lorna Velenik Žufić, 13. 7. 2020.

Oduvijek su rastanci prepuni emocija, oči su prepune suza, a u grlu riječi zastanu i ostanu neizgovorene. Tako je bilo u duši svih koji su nazočili oproštaju s još jednom generacijom učenika osmih razreda koja odlazi iz naše škole.

U petak 3. srpnja 2020. održala se njihova oproštajna priredba, pred njima se nalaze novi izazovi, a iza njih su jako lijepe uspomene koje su proveli u učeničkim klupama Osnovne škole Tar-Vabriga. Priredba se održala u školskom dvorištu, na otvorenome prostoru zbog epidemiološke situacije i sigurnosti. Osmaši su se oprostili od svoje dosadašnje ravnateljice, razrednika, predmetnih učitelja, stručnih suradnika i tehničkog osoblja te su time zatvorili jedno prekrasno poglavlje u svome životu.

Klikom na više nastavite čitati,a slike pogledajte u foto-galeriji.

Program su vodili razrednici : razrednik 8.a razreda, Hrvoje Paić i razredica 8.b razreda, Tea Bonaca. Učenik Rene Radinović iz 8.b razrda na samom je početku odsvirao dvije skladbe koje gledatelje nisu ostavile ravnodušnima. Zatim su se učenici 8.a razreda oprostili od svih djelatnika škole prigodnim pismom te podijelili poklone zahvale. Ravnateljica je, nakon primitka poklona, uručila Zlatna pera trinaestorici učenika, proglasila učenika generacije 2019./2020. i uručila učeniku Reneu Radinoviću poklon. Zatim su razrednici podijelili svjedodžbe i pohvalnice učenicima koji su 8. razred završili odličnim uspjehom, a na samome kraju, osmaši su vođeni izrekom „tko pjeva, zlo ne misli“, otpjevali zajedno s razrednicima oproštajnu pjesmu „Sve je lako kad si mlad“ i time zatvorili program.

Događaj je bio najvažniji za ponosne roditelje i ostale članove obitelji, koji su svojoj djeci došli iskazati podršku velikim toplim pljeskom. Osim obitelji, pljeskom su osmaše podržali i njihovi predmetni učitelji koji su se teška srca rastali od naših osmaša.

Svaki rastanak i svaki kraj početak je nečeg novog. Pred našim osmašima su upisi u srednju školu i želimo im u tome svu sreću, da ostanu veseli, revni u stjecanju novih spoznaja, da imaju ono divno srce koje su nam pokazali tokom osnovnoškolskog obrazovanja  i neka znaju da uvijek mogu računati na pomoć svojih učitelja. Našoj predivnoj generaciji ovogodišnjih osmaša želimo sve najbolje u budućem životu i školovanju te puno uspjeha!

Tea Bonaca

« Kolovoz 2020 »