Virtualna nastava od ponedjeljka 16.3.2020. - pravila i izvedba
Autor: Andrea Baksa, 15. 3. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

-          Radimo u vrlo izazovnom vremenu, ali moramo osigurati sigurnost i funkcioniranje sustava obrazovanja. Situacija kao u Hrvatskoj, pa i teža, u čitavoj je EU, ali i u svijetu. Od ponedjeljka barem 18 država članica EU imat će zatvorene škole i druge institucije u području odgoja i obrazovanja.

- Prijelaz na sustav poučavanja na daljinu u svega tri tjedna, koji uključuje danonoćnu pripremu izuzetno je zahtjevan, zahtjeva motivirani rad, odgovornost i disciplinu svih uključenih, ali u tome smo zajedno i uz preuzimanje odgovornosti svjesni smo da ćemo mnoge probleme rješavati u hodu.

- Cilj je da do srijede uspostavimo funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike.

Naši učenici će od  16.3. ponedjeljka pratiti nastavu putem HRT 3 (razredna nastava) i Sportske TV (svi ostali učenici- predmetna nastava).

-  Svi dani od ponedjeljka se računaju kao nastavni dani i upisuju se u e-Dnevnik.

Učenici

trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali nećemo inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana (zbog mogućih poteškoća).

-   Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

Učitelji i nastavnici

-  će  pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice.

-  učenike upozoravamo na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici.

Što znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

DETALJNE UPUTE ZA IZVOĐENJE

1.-4. razred OŠ

Istarska županija

Učenici

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

Učitelji

Obavijestiti roditelje ranije (nedjelja) kada je termin prikazivanja za njihov razred.

Dnevno roditeljima slati materijale za vježbanje.

5. do 8. razred

Istarska županija

Učenici

U ponedjeljak idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Ako ima poteškoća. nastavu mogu gledati na Sportskoj televiziji.

Nastavnici

Razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

Roditelji

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

1.       razred OŠ

8 – 10 h

2.       razred OŠ

10 – 12.30 h

3.       razred OŠ

13 – 16 h

4.       razred OŠ

16 – 19 h

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

5.       razred OŠ

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6.       razred OŠ

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7.       razred OŠ

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

8.       razred OŠ

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Želim vam puno uspjeha u ovom vrlo izazovnom eksperimentu nastave na daljinu!!!

Ravnateljica:Andrea Baksa, prof.