Teta Jesenka u posjetu tarskim dječjim vrtićima

Autor: Lorna Velenik Žufić, 18. 11. 2019.

Kada jesensko šarenilo zavlada biljnim svijetom  uobičajeno je da  dječje vrtiće posjeti teta Jesenka.  Zanimljivo je da ovu personifikaciju jeseni odradi netko tko nije djelatnik vrtića jer svoje maskirane odgajateljice djeca lako prepoznaju, pa tako kreativna učiteljica talijanskog jezika sa glumačkim talentom Daliborka Škofić krene u posjet tarskim vrtićima prerušena u tetu Jesenku. Mališani ju uvijek dočekaju sa velikim oduševljenjem i glasnim povicima, te još dugo prepričavaju ovaj događaj. Tako je ona i ove godine posjetila dječji vrtić „ Morski konjić“ i talijanski dječji  vrtić „ Paperino“ . Djeci je donijela košaru punu jesenskih  plodova i povela s njima zanimljiv razgovor o karakteristikama jeseni s naglaskom na zaštitu prirode. Odgajateljice su djecu unaprijed pripremale za ovaj razgovor često im skrećući pažnju na obilježja jeseni, jesenske plodove i na pripremu životinja za zimu. Dječji vrtić „ Morski konjić“  susret s tetom Jesenkom odradio je u šumskom vrtiću u Frati gdje oni uobičajeno svaki petak provode svoje aktivnosti na otvorenom, ukoliko vrijeme to dozvoli. Tamo su sa tetom Jesenkom degustirali plodove iz njene košarice i uživali u okusu mandarina,krušaka, pomikakija i pečenih kestena, a sve to ima bolji okus na svježem zraku.  Osim prirode teta Jesenka voli i zavičajnost , pa su joj mališani rekli i brojne lokalne nazive za voće i povrće. Svi se nadaju da će tetu Jesenku ( ovu pravu- kažu djeca ) vidjeti i slijedeće godine.

« Prosinac 2019 »