« Ožujak 2024 »

Solidarnost na djelu 2019.
Autor: Lorna Velenik Žufić, 11. 10. 2019.

Sabirna akcija Crvenog križa „Solidarnost na djelu 2019.“ u našem je Taru dugo iščekivana akcija. Naime, već dugi niz godina školarci Osnovne škole Tar-Vabriga jedva dočekaju spomenutu hvalevrijednu akciju. Iz dana u dan nestrpljivo čekaju i pitaju učiteljicu kada će se akcija provesti. I tako svake godine… Jer je to njima pojam druženja, veselja, zajedništva i humanosti.

Ove se godine akcija odvijala u četvrtak 10. listopada 2019. od 16,00 do 19,00. sati. Svima je već poznato da se na isti dan u mjesecu listopadu na razini cijele Hrvatske prodaju novčani bonovi u vrijednosti od 5 kuna koje sakuplja Crveni križ u humanitarne svrhe.

Toga su se dana, nakon dogovora i formiranja ekipe s učiteljicom Martom Rupenović, učenici 7. i 8. razreda (čak 21) sastali s gospođom Jadrankom Radojković i volonterima Crvenog križa Tar. Odmah je postignut dogovor o obilasku mjesta i raspodjeli grupa te je akcija mogla započeti. Učenici su trkom krenuli jer, naravno, ovu su akciju čekali cijelu godinu. Obilazili su kuće i, kažu, svi su građani bili ljubazni i većina je kupila bon, a neki i puno više. Jako su zadovoljni prodajom te su si na povratku prepričavali tko je brže i više novaca skupio. Potom su se malo počastili u prostorijama Crvenog križa Tar, slikali za izvješće, te se još malo prisjećali svojih zgoda i uspjeha u prodaji bonova. I svi su dojmovi bili pozitivni.

Možemo reći da je i ova akcija prošla veoma uspješno. Osim darežljivih građana, nositelji ovogodišnje akcije Solidarnost na djelu 2019. opet su bili naši dragi učenici; naša djeca iz bliže ili dalje okoline. S ponosom kažemo da su ovaj zadatak odradili vrhunski i s puno iskustva i volje. Sakupljen je novac za potrebite, a naši su učenici sa sobom ponijeli lijepu uspomenu i doživljaje kojim su obogatili svoje srce. Naučili su se dogovarati, surađivati, veseliti se i pomagati, a sve su to činili zajedno. Time su potvrdili svoju humanost i solidarnost, te nam pokazali da je budućnost cijelog mjesta i našeg Crvenog križa u dobrim rukama.

Velika hvala upućuje se našem divnom građanstvu, našim dragim učenicima te voditeljici Jadranki Radojković i učiteljici Marti Rupenović. Bez svih njih ova bi akcija bila neizvediva.